fbpx
  1. část článku naleznete zde

Provedením odborné diagnostiky externího disku naši technici zjistili kombinovanou závadu – drobné mechanické poškození povrchů, poškozený firmware (vnitřní software). Klientovi jsme zaslali email s možností řešení a cenovou nabídkou. Protože práce na záchrané dat vždy začínáme až po písemném (emailovém) schválení klienta, tak jsme čekali na jeho odpověď.

Externí USB disk WD30NMRW

Po provedených pracech jsme panu Novákovi zaslali náhled (prostřednictvním našeho online náhledového systému) zachráněných nepoškozených složek a souborů. Následně jsme již komunikovali přímo s majitelkou disku, která nám sdělila, že pan Novák je v nemocnici. Dohodli jsme se na základě emailů, že pro předání zachráněných dat klientka přinese vlastní externí disk. Data nikdy nenahráváme zpět na původní médium (ikdyby to jeho stav dovoloval)!

Po doručení náhradní média do naší laboratoře už zbývalo jen zachráněná data nahrát a domluvit se na úhradě za provedenou záchranu dat a předání zachráněných dat.

Klientka nám emailem zaslala fakturační údaje, na základě kterých jsme vystavili fakturu. Po uhrazení úhrayd za fakturu jsme si domluvili schůzku v kanceláři ohledně předání disku s nahranými daty.

Zákaznice byla velmi spokojená, jelikož se nám podařilo zachránit více než 95% složek a souborů v nepoškozené podobě. Zákaznice s nadšením děkovala, že nás do budoucna bude všem doporučovat a udělí nám i recenzi, což nás vždy velmi potěší.


Záchrana dat z USB disku Western Digital Elements – pokračování
Štítky: