fbpx

Zákaznice do naší laboratoře přinesla externí disk Western Digital (WD) s modelovým označením WDBUZG0010BKK-0B a kapacitou 1TB. Uvnitř plastového obalu se nacházel pevný disk (HDD) s modelovým označením WD10JMVW. Tento externí disk po připojení k počítači vydával zvláštní zvuky připomínající “cvakání”. Při takovém zvuku – chování disk neprodleně vypněte a znovu jej už nikam nepřipojujte. Jen tak předejdete možné a nevratné ztrátě uložených dat.

Diagnostikou disku jsme zjistili drobné mechanické poškození datových povrchů a nefunkční sestavu záznamových hlav. Dle našeho ceníku jsme zjištěné poškození zařadili do úrovně 2. Abychom získali přístup k uloženým datům, museli jsme vyměnit poškozenou sestavu záznamových hlav a provést úpravu firmware (interního software). Po všech provedených úkonech se nám podařilo zachránit všechna uložená data v nepoškozené podobě, která jsme předali zákaznici na novém externím disku.

V naprosté většině případů nabízíme Všem zákazníkům diagnostiku poškozeného média zdarma. Proto nás neváhejte kontaktovat, máte-li jakékoli dotazy.

Záchrana dat z Western Digital WDBUZG0010BKK
Štítky: