fbpx
Seagate ST5000LM000

Dnes bychom se s Vámi chtěli podělit o příběh jedné nepovedené záchrany dat, se šťastným koncem.

Zákazník nám doručil pevný disk Seagate ST5000LM000, který po silném nárazu za provozu přestal fungovat. Než poškozený disk doputoval do naší laboratoře, tak zákazník disk nejdříve zaslal jiné/nejmenované společnosti k záchraně dat. Tato společnost ovšem z disku nebyla schopna zachránit žádná data.

Při zpracování diagnostiky jsme u disku zjistili naprostou destrukci sestavy záznamových hlav, fatální poškození jednoho datového povrchu a kontaminaci všech ostatních datových povrchů prachem či jinými nečistotami. Dále bylo zjevné, že do disku někdo zasahoval poměrně amatérským způsobem, bez hlubší znalosti problematiky záchrany dat.

S ohledem na zjištěná poškození jsme disk kompletně rozebrali. Provedli jsme dekontaminaci všech vnitřních komponent disku a datových ploten. Protože byl jeden z datových povrchů fatálně poškozený, tak jsme upravili sestavu záznamových hlav tak, abychom se tomuto poškození vyhnuli. Následně jsme všechny očištěné a připravené komponenty instalovali zpět do těla disku. V posledním kroku jsme provedli úpravu firmware (interního software) disku tak, abychom předešli dalším mechanickým poškozením či jiným problémům při extrakci dat.

Po všech uvedených úkonech jsme byli schopni disk uvést zpět do provozu a zachránit prakticky všechna uložená data v nepoškozené podobě.

Seagate ST5000LM000
Seagate ST5000LM000 Head Stack
Seagate ST5000LM000 Extraction

V naprosté většině případů nabízíme Všem zákazníkům diagnostiku poškozeného média zdarma. Proto nás neváhejte kontaktovat, máte-li jakékoli dotazy.

Záchrana dat z HDD Seagate ST5000LM000
Štítky: