fbpx

Zákazník nám zaslal USB Flash disk Kingston DTSE39H, který přestal fungovat. Lépe řečeno, počítač na připojení disku do USB portu nijak nereagoval. U disku jsme při diagnostice zjistili poškození napájecího obvodu a drobnou degradaci paměťových buněk. Nuto dodat, že u tohoto typu a modelu disku dochází k poškození napájecího obvodu relativně často.

Pro záchranu dat z podobně poškozených disků máme v zásadě dvě možné řešení:

a) provedeme přímou extrakci uložených dat z paměťového jádra, které následně transformujeme do podoby jednotlivých souborů a v ideálním případě i do plného souborového systému. Tento proces je ovšem časově náročný a ne vždy je možné získat kompletní souborový systém a/nebo například použitelné velké soubory, jako jsou videa.

b) monolitickému čipu dodáme napájení z externího zdroje a defacto tak nahradíme poškozený napájecí obvod. Taková úprava má svoje specifika a je nutné dodržet několik bezpečnostních pravidel. Následně bude disk “fungovat” standartním způsobem a získáme tak při vynaložení meší námahy nejlepší možný výsledek.

S ohledem na poškození disku jsme zvolili řešení variantou B, kdy jsme byli schopni z disku extrahovat všechna uložená data ve stoprocentní kvalitě.

Kingston DTSE39H
Kingston DTSE39H
Kingston DTSE39H Extraction

V naprosté většině případů nabízíme Všem zákazníkům diagnostiku poškozeného média zdarma. Proto nás neváhejte kontaktovat, máte-li jakékoli dotazy.

Záchrana dat ze USB Flash Kingston DTSE39H