fbpx

Přišli jste o svá data uložená na paměťové kartě nebo USB flash disku? Chtěli byste data zachránit, ale máte to k nám daleko? Nevadí. V tomto článku bych Vám ráda ukázala, jak zabalit paměťovou kartu nebo USB flash disk, abyste měli jistotu, že dorazí v pořádku.

Standardní USB flash disk zabalte co nejlépe např. do bublinkové folie nebo několika vrstev papíru. Teprve poté vložte zabalený flash disk do krabičky, kterou ještě vyložte měkkým materiálem, aby zařízení neutrpělo další velké nárazy. Paměťovou kartu/menší USB flash disk přilepte kouskem lepící pásky ke kusu kartonu a přiklopte druhým kartonem. Oba kartony ještě z obou stran slepte k sobě páskou. Následně můžete vložit do bublinkové obálky nebo do krabičky, kterou také ještě vyložte měkkým materiálem. Kartu (i malý flash disk) je nutné takto připevnit mezi kartony, abyste zabránili jejich zlomení nebo případné ztrátě při nechtěném rozlepení obálky při přepravě. Do krabičky/obálky vložte kartičku s Vaším jménem, emailem a telefonickým kontaktem. 

Pokud je to možné, zašlete nám, prosím, informace o tom, jaká data chcete z karty/flash disku zachránit (např. dokumenty, fotky, názvy konkrétních složek aj.) a také informace, jak k poruše došlo (pád na zem, nesprávné odpojení, atd.), případně zda už zařízení někde na záchraně dat bylo.

Pokud jste již vyplnili poptávkový formulář na záchranu dat a zvolili jste možnost „chci objednat svoz“, dostanete od nás do emailu štítek na bezplatný svoz zásilkovnou. Dále stačí postupovat dle zaslaného emailu.

Chcete nám zaslat pevný disk (HDD/SSD) nebo mobil? Čtěte zde.

Jak zabalit paměťovou kartu nebo USB flash disk