fbpx

Přišli jste o svá data uložená na paměťové kartě nebo USB flash disku? Chtěli byste data zachránit, ale máte to k nám daleko? Nevadí .. v tomto článku Vám popíšeme, jak zabalit paměťovou kartu nebo USB flash disk tak, aby do naší laboratoře dorazily v pořádku.

USB flash disk běžné velikosti zabalte co nejlépe například do bublinkové folie nebo několika vrstev papíru. Teprve poté vložte zabalený disk do krabičky, kterou ještě vyložte měkkým materiálem, aby zařízení neutrpělo další nárazy.

Paměťovou kartu nebo menší USB flash disk přilepte kouskem lepící pásky ke kusu kartonu a přiklopte jej druhým kartonem. Oba kartony ještě z obou stran slepte k sobě páskou. Následně můžete vložit do bublinkové obálky nebo do krabičky, kterou také ještě vyložte měkkým materiálem. Kartu (i malý flash disk) je nutné takto připevnit mezi kartony, abyste zabránili jejich zlomení nebo případné ztrátě při nechtěném rozlepení obálky při přepravě.

Do krabičky/obálky navíc přiložte kartičku s Vaším jménem, emailem a telefonickým kontaktem. 

Pokud je to možné, zašlete nám, prosím, informace o tom, jaká data si přejete zachránit (např. dokumenty, fotky, názvy konkrétních složek aj.). V ideálním případě nám také upřesněte, jak k poruše zařízení došlo (pád na zem, nesprávné odpojení, atd.). Popřípadě uveďte, zda už zařízení bylo v jiné laboratoři na záchranu dat.

Pokud jste již vyplnili poptávkový formulář na záchranu dat a zvolili jste možnost “chci objednat svoz”, dostanete od nás do emailu štítek na bezplatný svoz zásilkovnou. Dále stačí postupovat dle zaslaného emailu.

Chcete nám zaslat pevný disk (HDD/SSD) nebo mobil? Čtěte zde.

Jak zabalit paměťovou kartu nebo USB flash disk?