fbpx

Universal Serial Bus (USB) je univerzální sériová sběrnice a zná ji téměř každý. Jedná se většinou o obdélníkový konektor, pomocí kterého k počítači, notebooku nebo tabletu připojujeme různá periferní zařízení – počítačovou myš, klávesnici, tiskárnu, externí disk, fotoaparát, kameru, atd.

USB je poměrně nová technologie pro připojování zařízení zařízení k počítači, její rozšíření slaví pouze 10 let. Za těch 10 let stihla udělat hodně dobra, ale taky způsobila nejeden téměř infarkt, kdy se člověk marně snažil najít správnou polohu, jak tu „zpropadenou“ koncovku zastrčit tak, aby pasovala. A tak se nejednou stalo, že při těchto pokusech došlo k poškození USB zásuvky podobně, jako v naší opravě notebooku. Musíme podotknout, že tato situace nastává především u konektorů USB 2.0 a USB 3.0. Pak je tu ještě USB-A, ale k tomu se dostaneme až dále.

Ať tě síla provází, ale ne při připojování USB konektorů.

USB_dongle

Nadměrné použití síly při zastrčení konektoru znamenalo poškození USB zásuvky
a nefunkčnost celého notebooku.

Na šikmé desce a neklouže to.

 Poskozene_USB

Nadměrná síla dokonce posunula celou desku s připojeným USB portem a způsobila zkrat, čímž se již zákazníkovi nepodařilo notebook zprovoznit.

Kondenzací síly vpřed!

cjpnkonldafchgdb

Na obrázku je vyznačen poškozený kondenzátor, který způsobil nefunkčnost notebooku.

Vůně tavícího se cínu. Me gusta.

USB_zle

Po opravě / výměně kondenzátoru je vše na svém místě a ready pro opětovný start: 3 – 2 – 1.

START!

hmfaolanjmhpaoff

Vše O. K. USB a Notebook živý a zdravý.

A teď to hlavní, proč tedy nemáme rádi port USB-A?

Jako nejnovější standard je USB-A nejrychlejším USB standardem v historii a lze jej použít jak na přenos dat, videa, obrazu, tak na napájení zařízení (USB-A zvládne napájet i notebook), navíc jej můžeme připojit v jakékoli poloze. Uživateli tak odpadá věčné hledání správné pozice připojení USB zařízení.

Už víte? Ano, přijdeme o část zakázek, ale i přesto je USB-A super věc a doporučujeme všem uživatelům pořídit si notebook, tablet nebo i monitor s USB-A rozhraním.

 

Pokud i vy máte doma nefunkční hardware a rádi byste jej opět používali, obraťte se na nás. Pokud to bude jen trochu možné, vaše zařízení uvedeme do provozu.

Proč nemáme rádi port USB-A?